Ürün Kodu: 1630
Kategoriler: TOPRAK ÜRÜNLER SERİSİ

HİNDİSTAN CEVİZİ TORFU SIKIŞTIRILMIŞ BLOK 

1 BLOK AĞIRLIĞI 3,5 - 5 KG 

ÖZEL İNCE ELEK 

SUDA GENLEŞTİĞİNDE 65-70 LİTRE HACME ULAŞIR.

1 PALET 260 ADET OLARAK SATIŞA SUNULMAKTADIR.

Steril, içinde yabancı ot tohumu ve hastalık barındırmayan, yıkandıktan sonra sıkıştırılma işlemi uygulanmış hindistan cevizi torfudur. Bu ürün süs bitkilerinde saksı harcı, fideleme ve tohum ekimi için özel ince elek üründür. Büyük ağaç, meyve fidanı gibi iri taneli harç isteyen bitkilerde kullanımı önerilmez.

Saksı harcı olarak; ürünü mevcut toprağınıza karıştırabileceğiniz gibi tek başınada kullanabilirsiniz. Bu ürün içinde besin değeri taşımadığından tek başına kullanımlarda mutlaka dışarıdan düzenli gübreleme yapılmalıdır.

Fide harcı olarak kullanımlarda 2 ölçü cocopeat hindistan cevizi torfuna 1 ölçü perlit karıştırarak fideleme yapabilirsiniz.

Çimlendirme harcı olarak kullanımlarda en iyi sonuçlar için ürün ıslatılıp, genişletildikten sonra fazla suyu akıtılmalı ve yeniden temiz su ile bir kez daha yıkanmalıdır. Bu sayede ürünün EC seviyesi tohum çimlendirme için gerekli olan en ideal seviyeye düşürülür. Torf dinlendirilip fazla suyunu çektikten sonra normal çimelndirme torfu gibi kesalara doldurulur ve ekim yapılır.

Bonus özellikler: Mükemmel bir ısı yalıtım malzemesi olduğundan kışın dondan, yazın aşırı sıcaklardan etkilenebilen bitkilerin kök kısmına malçlama - ısı örtüsü - olarak serilebilir.

Ürün Kataloğu Mevcut Değildir
Bu ürün için video mevcut değildir