Ürün Kodu: 1639
Kategoriler: TOPRAK ÜRÜNLER SERİSİ

ORGANİK SOLUCAN GÜBRESİ 

%100 KATKISIZ SOLUCAN GÜBRESİ


Solucan gübresi hemen uygulama ertesi toprağın su tutumunu artıran, bitkinin mevcut stresini gideren ve ihtiyaç duyduğu besin eksikliğini tamamlayan doğal, organik maddece yüksek yapılı bir gübredir. Toprağı havalandırır, besler ve kimyasal gübrelerin aksine yaşayan toprağı öldürmez ancak zenginleştirir. Doğal bir gübre olmasına rağmen tamamen kokusuz olduğundan iç ve dış mekanda sadece yüksek verim almak isteyeceğiniz sebze ve meyvelerinde değil süs ve salon bitkilerinizde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir gübredir.

Solucan toprak ve bitki zincirinin en kilit halkasıdır. Gübresi yararlı mikroorganizmalar, mikro elementler, yararlı mantarlar, bitkinin yapraklarının yeşerip gelişmesi, gövdesinin kalınlaşması için ihtiyaç duyduğu azotu topraktan almasına yarayan bakteriler, hastalıklara direnç kazanmasına katkı sağlayan enzimlerle doludur.

Uygulamadan hemen sonra bitkilerde yaprak sararmaları, çiçek ve meyve tutumunda yaşanan sorunlar gibi; bitkinin topraktan kendine yararlı demir, bor, magnezyum, çinko gibi mikro elementleri alamamasından kaynaklı eksiklikler kısa sürede giderilir. Bitkiler toprak kalitesindeki artıştan dolayı stresten kurtulur, yeni kökler geliştirmeye, besinleri daha iyi alıp, kendilerini beslemeye başlarlar.

Kullanımı çok pratiktir. 5 litrelik bir saksıya ortalama yarım su bardağı solucan gübresi yeterli olup, açık alanda doğrudan toprağa uygulamalarda metrekareye 1-1.5 su bardağı (150-200 gr.) vermek ve toprağın üst katmanına çapalayarak karıştırmak yeterlidir. Saksı bitkilerinde özellikle yeni saksı toprağı hazırlarken harcın içine doğrudan katmak çok iyi sonuç verir. Yavaş yarayışlı olduğundan bahar, yaz ve sonbahar girişinde birer kez uygulama yapmak yeterlidir.

 

Balkon ve saksı sebze, meyve, baharat ve süs bitkilerinizin sağlıklı gelişmesi, ürün verim artışı ve daha fazla çiçeklenmesini istiyorsanız   ürünlerimizi inceleyiniz.

Saksı toprağınızı değiştirirken yada fide dikiminden sonra:

Saksı değişimi için daima eski saksınızdan 2-4 cm daha büyük bir saksı seçin. Saksı değişimlerinde bitkinin içinde bulunduğu saksıdan çok daha büyük bir saksıya bitkiyi almak doğru değildir. Toprak değişimi yaparken bitkinin köklerini budayın ve iyice ıslatın. Fide dikiminde fideyi kök boğazından daha derine ya da kökler açıkta kalacak şekilde yukarıda dikmeyin. Aksine kök boğazı tam toprak hizasında olacak şekilde bir delik açıp fideyi içine yerleştirip hafifçe bastırın. Fide dikiminden hemen sonra beklemeden toprağı sulayın.

Yeni saksınızın 3/4 ünü toprakla doldurup, bitkiyi yerleştirin ve üstünü yine toprakla doldurun. Unutmayın işin sırrı bitkinin kökleri ile toprak arasında hava boşluğu kalmamasıdır. Hava boşluğu kalmaması için hafifçe toprağa bastırın ve ilk sulamada bolca sulayın. Saksı değişimi ya da ilk fide dikiminden sonra bitkinizi bir kaç gün direk güneş ışığından uzak tutun. Aydınlık ve tercihen serin bir ortam bitkiye yeni toprağına alışması ve kök salması için fırsat verecektir.

Ürün Kataloğu Mevcut Değildir
Bu ürün için video mevcut değildir